roslinydoogrodu_com_pl

Jakie standardy muszą spełniać taśmy przenośnikowe?


Taśmy przenośnikowe

Taśmy przenośnikowe wykorzystywane są w wielu miejscach – w gospodarstwach rolnych, przemysłowych czy produkcyjnych. Powinny być wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju czynniki. Aby takie były muszą spełniać określone z góry standardy oraz posiadać niezbędne certyfikaty i atesty jakości. Normy i standardy – jakie powinny spełniać taśmy przenośnikowe? Sprawdź.

Taśmy przenośnikowe i ich standardy

Taśmy transportowe posiadają różne standardy, jeśli chodzi o wytrzymałość i konstrukcję.

  • Od 250, 400, 630, 800 – są to rodzaje taśm o wytrzymałościach, które stanowią produkt magazynowy(np. 400 = 400N/mm siła zrywająca taśmę)
  • ilość przekładek 2-5 – produkt magazynowy
  • grubości okładek górna/ dolna od 3+1 do 8+4 mm
  • szerokość taśm gumowych od 400mm do 2100mm z obrzeżami zalanymi (ochrona rdzenia taśmy przed m.in. warunkami atmosferycznymi) – można dokonać zwężenia taśmy, wtedy będzie posiadać obrzeża cięte
  • różne klasy okładek
  • taśmy tkaninowo-gumowe koloru czarnego
Taśmy transportowe

Jakie normy powinny spełniać taśmy transportowe?

Warto postawić na wysokiej jakości taśmy przenośnikowe. Jeśli chodzi o normy, to każda z nich powinna spełniać normę PN-EN ISO 14890. Norma ta określa prawidłową budowę taśmy, odpowiednie parametry oraz wymiary. Jest wiele firm, które oferują wysokiej jakości taśmy transportowe. Przed ich zakupem warto zapoznać się nie tylko z ofertą, ale również z posiadanymi przez nie atestami jakości. Aby taśmy działały sprawnie przez długi czas, warto postawić nie tylko na cenę, ale również i na jakość.

Jest wielu producentów i sprzedawców taśm transportowych. Warto wybrać takiego, który oferuje produkty najwyższej jakości. Cena powinna być adekwatna do jakości, która powinna zostać potwierdzona atestami jakości. Sprzedawców coraz częściej szukamy w Internecie, a dobre możemy poznać po opiniach innych klientów. Brak negatywnych opinii powinna być dla nas cenną wskazówką.