roslinydoogrodu_com_pl

Urlop nad morzem – Czy wszędzie jest brudno, drogo i tłumnie?


domki letniskowe Mielenko

Nasz morze raczej nie ma najlepszej opinii. Najlepiej wyglądają miejscowości, które są często odwiedzane przez Niemców – Świnoujście, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Gdańsk.  Oczywiście należy się tam spodziewać wyższych cen. Czy gdzieś nad Bałtykiem jest czysto, tanio i bez tłumów? Jak najbardziej! Są miejsca, w których można wypocząć i nie przepłacić, na przykład domki letniskowe Mielenko czy Jastarnia. Więcej w artykule.

Bałtyk, Bałtyczek – Czy warto pojechać nad „polskie” morze?

Trzeba przyznać, że nasz kraj oferuje wiele atrakcji. Teren mamy urozmaicony – są góry, wyżyny, niziny, lasy, jeziora, rzeki, morze. Oprócz tego cała masa zabytków i miast z niezwykłymi starówkami. W tym artykule skupimy się na morzu. Dlaczego ma tak złe opinie? Niestety jest to dość brudne morze. Woda w niektórych miejscowościach, takich jak Międzyzdroje czy Sopot naprawdę nie zachęca. Poza tym pogoda bywa tu bardzo zmienna, a ceny są nieco wygórowane. Jednak biorąc pod uwagę koszty związane z wyjazdem za granicę, a do tego stres na lotnisku czy męczące kilkunastogodzinne trasy samochodowe wiele osób postanawia spędzić urlop w Polsce. Plusem jest także fakt, że nie trzeba się szczególnie aklimatyzować, co najbardziej cieszy rodziców małych dzieci. Co ciekawe, choć mało kto o tym wie, im niższa temperatura morza, tym więcej jodu zawiera. Dlatego jadąc nad „polskie” morze dbamy o zdrowie!

domki wczasowe Mielenko

Jakie miejscowości wybierać?  

Wybór odpowiedniego hotelu, apartamentu czy domku letniskowego to połowa sukcesu. Możesz pojechać do najpiękniejszego miasta, ale jeśli trafisz na brudne, czy niewystarczające domki wczasowe Mielenko albo inne noclegi i tak nie będziesz się w pełni cieszyć. Zacznijmy od tego, jakie miejscowości warto odwiedzić. Jeżeli chcesz ominąć tłumy i skorzystać z czystej plaży oraz wody wybierz na przykład Jastarnię. I oczywiście nie mówimy o plażach od strony zatoki. Wystarczy przejść kawałek lasu, by dojść do pięknej plaży z widokiem na otwarte morze. Niektórzy na półwyspie helskim bardziej niż samo morze cenią sobie niezwykłe i niepowtarzalne lasy. Wczesną jesienią zachwycają kolorami, kwitnącymi wrzosami i niesamowitymi mchami. Można tam znaleźć wiele grzybów! W lipcu najesz się do syta jagodami, które rosną dosłownie wszędzie. Inną miejscowością wartą odwiedzenia jest Mielenko. Chcesz znaleźć tanie noclegi? Domki letniskowe Mielenko na pewno cię usatysfakcjonują.