roslinydoogrodu_com_pl

Czy latem pielęgnacja betonu powinna być szczególna?  


Beton Poznań

Latem praca na budowie idzie zdecydowanie lepiej niż w pozostałych porach roku. Beton szybciej schnie, dzień jest dłuższy, deszcz pada stosunkowo rzadko. Jednak okazuje się, że nie w każdej dziedzinie słońce jest takie pomocne. Beton Poznań wymaga latem szczególnej pielęgnacji. Jakiej?  

Coś o samym betonie

Beton z definicji to niejednorodny i wielofazowy kompozyt, powstały głównie z cementu, kruszywa i wody, które po wymieszaniu stają się ciałem lepkoplastyczno-stałym. Jest on materiałem budowlanym, bez którego nie obejdzie się przy jakiejkolwiek budowie. Beton Poznań potrzebny jest na każdej inwestycji budowlanej – zarówno mniejszej, jak budowa zwykłego murku oporowego, jak również większej, jak budowa domu. Może mieć on wyższą i niższą klasę. Ponieważ betoniarnie mają wiele do zaoferowania, czasem trudno się zdecydować. Najczęściej wybierany jest beton zwykły średniej klasy. Jednak każdy beton wymaga latem szczególnej pielęgnacji. Jakiej i dlaczego?

Dlaczego beton Poznań wymaga szczególnej pielęgnacji latem?  

 Dlaczego latem sprzedaż betonu Poznań idzie najlepiej? Ponieważ właśnie o tej porze roku schnie on najlepiej. Jednak, co ciekawe może to być również zagrożeniem. W jakim sensie? Otóż wysokie temperatury, słońce i wiatr to podstawowe czynniki atmosferyczne, które powodują nadmierne i zbyt szybkie wysychanie betonu. Bywa, że nawet świeżo wylany beton już po kilku dniach jest spękany. Wtedy niestety pracę zaczyna się od nowa lub przynajmniej trzeba powtórzyć niektóre czynności. Jak zatem dbać o ten materiał budowlany?

sprzedaż betonu Poznań

Wilgotność i jeszcze raz wilgotność

Podstawą pielęgnacji jest utrzymywanie odpowiedniej wilgotności, aby uchronić betonową powierzchnię przed nadmiernym parowaniem wody. Dbanie o beton to czynność, która nie tylko polepszy jego warunki wizualne, ale też – przede wszystkim – pozwoli uchronić betonową konstrukcję przed pękaniem i obniżeniem jej trwałości, a nawet całkowitym zniszczeniem. Okazuje się, że nawet najwyższej jakości beton może mieć obniżoną wytrzymałość, kruszyć się i mieć zwiększoną nasiąkliwość, jeśli pielęgnacja będzie błędnie prowadzona. Jak utrzymać odpowiednia wilgotność?

  • Zraszaj mgiełką wodną,
  • W upalne dni rób to nawet kilka razy dziennie,
  • Zwilżaj świeży beton minimum przez 5-8 dni.