roslinydoogrodu_com_pl

Cięcie laserem Bydgoszcz – Na czym polega? Czym się wyróżnia?


cięcie laserem Bydgoszcz

O usługach CNC możemy usłyszeć coraz częściej. Dlaczego? Chociażby dzięki precyzji z jaką obrabiają różnego rodzaju materiały. Jedną z najpopularniejszych metod obróbki jest cięcie laserem Bydgoszcz. Na czym polega? Co jeszcze oferują firmy posiadające maszyny CNC?

Cięcie laserem Bydgoszcz – Co i jak?

Cięcie laserem Bydgoszcz to nowoczesna metoda obróbki o podobnych parametrach wymiarowych jak konwencjonalna obróbka mechaniczna. Jest jednak różnica, która tkwi w stosowanym czynniku tnącym. W przypadku cięcia laserowego jest to gorący promień lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości. Poniżej zalety cięcia laserowego:

  • jest odpowiednie do wielu rodzajów materiału;
  • nie jest potrzebna żadna obróbka końcowa;
  • umożliwia szybkie, precyzyjne i powtarzalne wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych kształtów;
  • maszyny do cięcia laserowego nie zużywają się.

Jednak maszyny CNC dają znacznie więcej możliwości niż samo cięcie laserem. Poniżej kilka z nich.  

toczenie CNC Inowrocław

Toczenie CNC Inowrocław – Wiele możliwości

Poniżej kilka przykładowych usług z użyciem tych maszyn:

Skupmy się chwilę na toczeniu, ponieważ to jedna z najczęściej wybieranych usług CNC Bydgoszcz. Toczenie CNC ( czyli z angielskiego Computerized Numerical Control) to precyzyjny proces obróbki skrawaniem, w którym przebieg toczenia zostaje całkowicie zautomatyzowany poprzez zastosowanie mikrokomputera, zintegrowanego z częścią sterującą obrabiarki. Charakteryzuje się niezwykłą precyzją i powtarzalnością wykonanych części. Zaprogramowana maszyna podczas obróbki wytwarza części w sposób cykliczny. Oznacza to, że wszystkie ruchy wykonywane ręcznie w czasie toczenia konwencjonalnego mogą zostać zaprogramowane podczas toczenia CNC Inowrocław, a zatem powtarzane tak często, jak jest to pożądane.

Przyszłość przedsiębiorstw

Usługi CNC to przyszłość przedsiębiorstw. Metody z wykorzystaniem komputerowo sterowanych maszyn pozwalają na znacznie więcej, niż te z mechanicznym sterowaniem. Możliwe że za kilka lub kilkanaście lat trudno będzie znaleźć firmy obrabiające materiały bez maszyn CNC.